Lehed

kolmapäev, 3. veebruar 2010

Jooksuaeg


Poppy praegune ehk siis kolmas jooksukas on juba päris palju tüütum, kui eelmised.
Ma mõtlesingi, et ongi nii tore, et käin natuke koeravaesemates kohtades ja kõik on korras. Saan rahulikult lasta koeral ringi joosta ja kui tulebki mõni isane, siis ta ikkagi oksa või mänguasjaga vehkimise peale tuleb ära ja mingit probleemi ei ole.
Aga ei. Tundub, et preili on suureks saanud ning teab mida tahab. Ja see kindlasti ei ole minuga mingi oksa sikutamine. Ja noormehed on ka palju erksamad ning on kursis, kus see kena preili elab. Ehk siis. Isased teavad, et meie maja ees tasub oodata. Kui meie välja lähme, siis Poppyl pole enam kõrvu (vähemalt minu jutule) ja silmi jagub vaid isastele koertele. Ja kui Aussie jooksuka ajal tähendas maja ees ootavad isased seda, et Aussie tegi ruttu pissi ära (niikaua, kui ma isaseid käbidega loopisin) ja ruttu tuppa tagasi, siis Poppy ei kavatsegi oma hädasid teha, kui mingi noormees järgi vantsib ja kõike pealt vaatab.
Eile hommikul ma siis käisin kolm korda väljas, sest esimesel korral oli kena noormees meil juba uksel vastas ning ainult Aussie pigistas pissi välja. Jalutasime jupp aega (nii kaua kui mu närvid lubasid) ja Pop ei teinud midagi. Teine kord tundus, et läheb juba asjaks, aga siis kargas nurga tagant see sama isane välja ja peale väikest jalutuskäiku jälle loobusin. Õnneks kolmandal korral oli peni läinud juba kedagi teist ahistama ja saime rahulikult Poppyga jalutada ning jalutuskäigu eesmärgi täidetud.
Viimased päevad olemegi siis maruvähe jalutanud ja see jätab sügava jälje kodurahusse. Vuih.

Ja paar päeva tagasi kohtusin juhuslikult naabritega, kellel on isane taks. Esimese asjana küsis naabritädi, et kaua veel, kuigi me polnud üldse kohtunud ning ta ei oleks tohtinud midagi Poppy jooksukast teada. Tema ei olevat üldse magada saanud ja tahaks nagu juba. Lohutasin teda, et nädalalõpuks peaks korras olema. Asi siis selles, et nende taks vingub ja ulub terve Poppy jooksuka ning alustab juba enne päikese tõusu. Mina polegi seda eriti märganud, kuid peale vestlust siiski üks kord on õnnestunud minna nende korteri ukse eest mööda hetkel kui noormees armulaulu laulab. Igal juhul tundub, et nemad saavad samal ajal Poppy jooksukast teada, kui minagi :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar