Lehed

pühapäev, 17. oktoober 2010

RH-E FL tehtud!

Ehk siis päästekoerte sobivuseksam on Poppyl nüüd edukalt sooritatud. Eeskirjad.

Kohtunik: Sirppa Pellika Soomest

10.30 kogunesime Kloogal metsas, et sooritada eksami metsaosa.
Kui läks järjekorra loosimiseks, siis mul õnnestus muidugi number 1 tõmmata. See oli õudne.
Enne metsa minemist, näitasime veel Poppyle, et Mari jookseb palliga metsapoole.
Ala piirile jõudes raporteerisime ilusti ja siis teatas kohutnik meie otsingu ala. Oi, mu üllatus oli suur, kui kohtunik teatas, et otsida tuleb kahelt poolt. Mis mõttes?? Alati on RH-E eksamil olnud ala ainult ühel pool ja me ei teadnudki, et selline asi üldse võimalik on. Hetke mõtlesin ja siis otsustasin, et teha pole midagi - tuleb peale hakata.
Üldiselt Poppy eemaldus suhteliselt hästi saatmiste peale ja otsis ka ise iseseisvalt väga hästi. Aga aeg läks ja läks ja ma juba hakkasin meelt heitma. Kuni lõpuks ta ikka hakkas metsas äkki haukuma. Küsisin kohtunikult luba ja lidusin täiega metsa. Alguses Poppy nagu ikka haugub ilusti, aga kui kuuleb mind tulemas, siis hakkab haugatusi vähemaks jätma. Igal juhul lõpuks jõudsin ma Poppy ja figurandini ja tehtud see oligi.
Kohtunikule meeldis meie koostöö ja harmoonia (nagu ta ütles). Aga punktid läksid maha viletsa haukumise ja mõnede mitte nii heade eemaldumiste pärast. Kokku 87 punkti.
Kui kõigil oli metsa osa tehtud, siis suundusime kõik koos Keilasse Kegelisse sööma. Lõunalauas tuli järgmine laks minu jaoks. Selgus, et kuulekuse ajal ikkagi tehakse pauku. See oli suht nutune minu jaoks, sest nädal varem me tegime Ipsoni platsil pauku ja siis Poppy ikka ehmatas natuke.
Platsil selgus, et müra, mis tavaliselt kestab 10-15 sec, kestab meil kaks esimest harjutust. Ehk siis kaks esimest kõrvalkõndi. Ja pauk on rihmata kõrvalkõnni ajal.
Kuna Poppy oli esimene, siis ma ei saanud enne ka teada, kuidas ta reageerib müra ehk siis mootorsae peale. Meil tavaliselt seda trennis kõrval ikka ei tehta.
Igastahes. Jälle raporteerimine ja platsile minek. Aapo läks lamama ja Poppy alustas harjutustega. Kõrvalkõnd polnud just ideaalne, eks ta lasi ennast natuke selles mürast häirida, aga õnneks püsis ilusti kõrval ja vahepeal oskas päris korralikku kõrvalkõndi ka teha. Pauk teda õnneks üldse teda ei häirinud.
Ebatasanepind oli kombes nagu alati. Eemale saatmine ja juurde kutsumine tulid suurepäraselt välja. Tünnidest üle hüppamisel ma ise vusserdasin natuke ja see läks kehvasti. Poomist üle minek ka väga hea. Kandmine tuli ka väga hästi välja ja Poppy jäi pärast nii ilusti seisma, aga kuna tema jaoks tuli natuke üllatusena, et ta peab sealt minu juurde tulema, mitte mina ei tule tema juurde, siis ta esimese käsu peale igaks juhuks jäi ikka paika ja alles teise käsuga tuli rõõmsalt minu juurde. Püsilamamisest tuli ta ka ära. Õnneks paugud teda ei häirinud ja ta need lamas ilusti ära ja alles pärast astus minema.
Kuulekuse osa kokku 79p.
Kõik kokku siis 166p ja RH-E tehtud. Kokku sai 7 osalejast 4 tulemuse.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar