Lehed

reede, 17. oktoober 2014

11.-12.okt

11.-12.okt toimus päästekoerte eksam maa-ala otsingus. Kohtunik: Ruud Haak
Poppyga osalesime maa-ala otsingu kõrgeimal tasemel ehk ametlikult IPO-R RH-FL B
Laupäeval toimus metsaosa ning pühapäeval kuulekus. Koera suhtes oli selline korraldus väga hea, sest sai rahulikult mõlemaks osasoorituseks välja puhata. Mina eriti nende kahe päeva vahel ei maganud.
Kuna Poppyl olid veel jooksuka viimased päevad, siis olime sätitud täitsa päeva lõppu. Lihtne see päev muidugi ei olnud. Laupäeval oli meie sooritus planeeritud 16.30. Läksin varakult metsa äärde ja tegelikult väga kaua ootama ei pidanudki. Trennikaaslased suutsid mind eelmiste võistlejate juttudega ära hirmutada, soovisid edu ja metsa me pidimegi minema. Ma olin ikka parajalt närvis. Pikalt ei hakka kirjutama, aga nagu ikka, siis eksamil tuleb ette olukordi, mida trennis pole tulnud. Esimese figurandi leidmine õnnestus meil väga hästi. Teine figurant oli pandud puu otsa ja kuna ma ise sealt puu alt täpselt läbi jalutasin ja sel hetkel kui Poppy ta leidis olin väga lähedal ja midagi sahmisin ka, siis Poppy lõpetas korra haukumise ja tuli vaatama, mida ma seal teen. See on päris suur viga. Kolmanda figurandini läks meil päris palju aega, Poppy ei viitsinud enam väga eemalduda, aga kui lõpuks leidis ja haukuma hakkas, siis ta ei tahtnud leppida sellega, et ta peab sealt ilma pallita ära tulema ja sellepärast tuli mul seal päris mitut käsku kasutada.
Kokku saime 175 punkti ja seega metsaosa tehtud.
Pühapäeval oli meil kuulekuseosa Viimsis Haabneeme staadionil. Kuna Poppyl on kuulekuse kõige nõrgem lüli pauk, siis seda ma ka kõige rohkem kartsin. Eriti kuna eelmisel aastal jäi meil tulemus just sellepärast saamata. Kuulekus oli meil koos E leveli koeraga, kes sooritas esimesena. Seega sai Poppy paugu kohe alguses lamamise pealt. Õnneks on  meie treeningud ikkagi vilja kandnud ja Poppy ei teinud paugust väljagi. Meile ma just parimat võtete järjekorda ei suutnud valida, aga midagi hullu sellest ka polnud. Ainult kurb oli sellest, et kuigi me oleme laudu väga palju harjutanud, siis eksamil see ikkagi välja ei tulnud. Võibolla oli asi selles, et see oli meie viimane võte, aga üldiselt tundus, et Poppy ikkagi ei saa täpselt sellest aru.
Kuulekuses saime 88 punkti.
Kokku siis 163 punkti ja B leveli koertest II tulemus 5 koerast. 7 punkti jäi MMist puudu. Õnneks mul sellest kahju pole :)
Pilt Mihklilt:


Peale pühapäevast kuulekuseosa pakkisime ruttu ennast autosse, kus ootas juba Kitty ja sõitsime Keilasse, kus toimus Sportkoera Jäljehundi võistlus. Kittyga osalesime Hobi Jäljehundi klassis, kus peale meie oli veel 4 osalejat.
Ütleme nii, et kõige parem see meie jälgedest ei olnud, aga me pole nii rasket jälge ka varem teinud.
Siiski kokku 92 punkti ja 2 koht.
Pildid Marilt:Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar