Lehed

teisipäev, 13. veebruar 2018

Nosework seminar

Nädalavahetusel oli korraldas Lea noseworki seminari ja koolitajaks oli Soomest pärit Karita Häkkinen. Ta on koolitanud koeri igasugu erinevaid asju otsima. Praegu on tema ametiks lutikakoerajuht ehk siis tema koerad otsivad elus lutikaid. Ning see ongi päris töö :) Tema koduleht on Trust the Nose. Seal lehel on väga palju kasulikku materjali ninatöö kohta.

Kuigi huvilisi polnud palju, siis seltskond oli hubaselt tore ja sõbralik. Ja Karita on väga lahe ja hea koolitaja. Väga hea oli, et ta näitas palju erinevaid videosid.

Põhiline sõnum oli, et tuleb lõhnapilt võimalikult puhas hoida ja õpetada koer iseseisvalt töötama.
Asi millega ma pole väga tegelenud ja pole selle üle pead murdnud, on see, et lõhn, mida koerale õpetada, tuleb hoida puhas. Ehk siis pidevalt korralikult puhastada lõhnaanumaid ja koguaeg võimalikult vähe jätta enda ja muid lõhnu otsitavat lõhna külge. Ma veits olen selle üle küll mõelnud, aga väga mingeid samme pole teinud. Eks edaspidi pead sellele rohkem tähelepanu pöörama.

Teine teema oli siis see, et koer peab iseseisvalt töötama ning mitte lootma koerajuhile. Karita rääkis kuidas koerajuht ja pealtvaatajad võivad tahtmatult abistada koera. Väga loogiline ja seda ma olen proovinud järgida ka, aga kindlasti üksi treenides ei suuda ennast täielikult kontrollida. Ja eks palju harjutusi on ka sellised, mida peakski koos abilisega tegema.

Laupäeval oli Kitty kirjas ka ja siis tegime erinevaid harjutusi. Me tegimegi põhilised harjutusi lõhnaga nii, et ma jalutasin oma teed ja ei vaadanud Kittyt ning ta pidi iseseisvalt töötama.
Teise asjana tegime harjutusi häirimisega, nii et kui Kitty leidis lõhna, siis ma segasin teda aga tema pidi olema kindel ja usaldama ennast mitte mind.

Videomaterjali ka:Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar